Yeşim Salkım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 Haziran 2008

7 Haziran 2008 Empty 7 Haziran 2008

Mesaj  Freddy Perş. Haz. 19, 2008 8:06 pm

Merhaba Dostlar

Bundan sonra her cumartesi kendi köşemden sadece ben olarak sizlere ile sohbet edeceğiz. Hayata dair yaşadığımız tatlı günlerimizi acı günlerimizi mutluluklarımızı hüzünlerimizi ben sizlerle buradan paylaşmaya çalışacağım en azından kendime dair sizlerinde bana yazmasını istiyorum, kısaca bu köşede dertleşmek istiyorum. Sadece sizlerin sorularına cevap vereceğimi bilmek beni daha çok rahatlatıyor. Çünkü bugüne kadar kendimi ne kadar ifade edebildiğimi doğrusu uzun zamandır oturup düşünüyorum ve hiçbir şekilde tam olarak Yeşim i tanıyamadığınıza inanıyorum ya ben kendimi anlatamadım yada anlatmaya yeterince fırsatım olmadı. Ama bundan sonra sadece kendim olarak canımın istediği gibi bu köşeden istediğim gibi sizlerle sohbet edebileceğim içimi dökebileceğim bazen ağlayacağım bazen güleceğim bazen sizler benle eğleneceksiniz bazen ben sizinle eğleneceğim bazen hayatı tiye alacağız dalga geçeceğiz hayatla bazen de ne kadar ciddi olduğunu aslında ne kadar önemsememiz gerektiğini dünyayı ne kadar çok sevmemiz gerektiğini ne çok şeyi kaçırdığımızı gözümüzün önünden yok olup gittiğini farkında olmadan hayatı ne kadar ertelediğimizi göreceğiz. En azından ben kendi adıma şimdiden bunların garantisini verebilirim.

Bu hafta yeni çıkardığım albümden biraz sizlere bahsetmek istiyorum çünkü benim için yepyeni bir heyecan bu sanki yeni bir mutluluk yeniden hayata başlamak yeniden nefes almak yaşadığını hissetmek çok çok keyifli günler yaşıyorum aslında tabî ki bu keyifli günlerin yanında tabiî ki üzüntülerim sıkıntılarım ağlamalarım gülmelerim mutluluklarım hepside parelelin de yürüyor ben size bugüne kadar yapmadığım bir şeyi yapmaya çalıştım sunmaya çalıştım güzel bir albüm hazırlamaya çalıştım 9 ay boyunca bu albüm üzerine çalıştık bu albümde çok insanın emeği var gerçekten çok insanın emeği var çok insanla paylaştık konuştuk öncelikle şarkılarımızı alabilmemiz için bize destek olan PORTAL MÜZİK e çok teşekkür etmek istiyorum sonra arşivimizi hazırlayan sevgili EROL CAMBAZ a düzenlemelerimizi yapan TEVFİK KULAK a şarkı sözlerini yazan sevgili SEDA AKAY a yıllardır benim duygularıma ve kendi duygularını en güzel benim şarkılarımda ifade ettiğine inanıyorum onun tabi buradan şimdi diğer meslektaşlarım ne yani bize güzel sözler yazmadı mı diyebilirler içlerinden ama bence yinede en güzelini bana yazdı diye düşünüyorum ve sevgili HAKAN a benle beraber bu duyguları paylaştığı için benimle beraber bu heyecanı yaşadığı için bu güzel şarkıları seçmekte bana yardım ettiği için herkese çok teşekkür etmek istiyorum sevgili LARA SAYILGAN a teşekkür etmek istiyorum çok güzel fotoğraflar çekti eminim sizde beğenmişsinizdir. Beğenmedikleriniz varsa lütfen bana iletin biz şu fotoğrafı beğenmedik deyin veya burada güzel çıkmamışsın yada niye böyle bir şey yaptın her türlü sizin her türlü eleştirinize açığım ama sadece sizin yani ben o çok sevgili köşe yazarları ile pek anlaşamıyorum yani kısacası gazetelerin bazı köşelerinde yazı yazan bunu belli bir para karşılığı yapan ve mesleğinin bu olduğunu unutan sadece kendi duygularını katarak içlerine de ki kini ve nefreti kendi köşelerinden kusan insanları pek sevmiyorum eleştirinin de bir dozu olduğuna inandım her zaman insanları teşvik etmek zor zanaat insanları vazgeçirebilmek Türkiye de çok daha kolay o yüzden sadece sizin eleştirilerinize karşı her zaman açık olacağıma inanıyorum çünkü sizlerin daha yapıcı eleştiriler yapağınızı ve sizlerin gerçek bir güç gerçek bir ses olduğunuza inanıyorum o yüzden lütfen hangi şakılar ı beğendiniz hangi şarkıları beğenmediniz hangi fotoğrafı beğendiniz veya nerede hangi yorumu beğendiniz veya hangi şarkıya klip çekelim bu düşüncelerinizi yazın bizlerle paylaşın benimle paylaşın ki bana yol gösterin benim yol göstericim olun doğru yolu beraberce bulalım en azından bu mesleğe biraz daha hizmet edeceksek ki ben kendi adıma buna hizmet edeceksem bu sizlerin vasıtası ile olsun ilk klipimizi BU AŞK SENİNLE OLMUYOR a çektik aslında görüntüler bir canlı performans orada gördüğünüz görüntüler albüm tanıtım konseri orada bütün şarkılarımızı okuduk daha sonrada onları Hakan oturdu ve bir montaj yaptı ve sizlere kanıyla canıyla yaşanmış bir şey vermek istedik süslü püslü makyajlar yapıp da kameranın karşısına geçip hissetmeden bir şarkıyı okumak istemedik daha yaşayan bir şey olsun istedik daha sizlere bunu hissettirebilmek istedik sakın a bak görüyor musun özenmemiş bir klip çekmemiş diye lütfen düşünmeyin çünkü benim için o performans çok değerli ve çok önemli terinizi emeğinizi akıttığınız ve heyecanınızı yaşadığınız hiçbir şeyden daha değerli olamaz diye düşünüyorum o yüzdende bu işe iyi bir para harcanmamış öylesine bir klip çekilmiş diye sakın düşünmeyin bu gerçekten oradaki herkesin içindeki duygular var bunu böyle kabul etmenizi çok arzu ederim bundan sonraki klipi RAKI BALIK a çekmeyi planlıyoruz ama sizin başka düşünceleriniz varsa bekliyoruz yazın elimizden geldiğince bu albümde klip çekmek istiyoruz şarkıları tanıtmak istiyoruz sizlere çok heyecanlıyım çok mutluyum herhalde ilk yazımdan da bunu anlayacaksınızdır.

Duygularımı tam olarak ifade edemiyor olabilirim ama bundan sonraki haftalarda albümden değil çok daha başka şeylerden konuşacağız çok daha başka şeyleri açacağız irdeliyeceğiz sanat konuşacağız politika konuşcağız Türkiye yi konuşacağız ekonomi konuşacağız Dünyayı konuşacağız küresel ısınmayı konuşacağız çocukları konuşacağız anneliği konuşacağız yemekler konuşacağız güzel yemek tarifleri konuşacağız belki siz bana yazacaksınız zaman zaman belki de ben size vereceğim bu tarifleri Ananem ile olan anılarımdan bahsedeceğim size nasıl büyüdüğümü nasıl bir evde yetiştiğimi nasıl bir ailede yetiştiğimi buradan sizlerle paylaşacağım ilk on iki yaşında mutfağa girip de Anneme nasıl karnıyarık pişirmeye çalıştığımı ve bir telefonda halamın tarifi ile bu yemeği yaptığımı ve babamın bu yemeği ne kadar çok sevdiğini hastalanıp da 3 ay hastanede yatıp çıktık dan sonra o sene okula nasıl devam edemediğimi ve içtiğim ilk çorbanın şehriye çorbası olduğunu ve bu çorbanın damağımdaki lezzetinin hiçbir zaman gitmediğini yine halen en sevdim çorbanın bu olduğunu benimle ilgili en küçük ayrıntıya ve en küçük detay a kadar her şeyi öğreneceksiniz her şeyi buradan her hafta sizlerle paylaşacağım ağlamamı da paylaşacağım hüznümü de paylaşacağım tabiî ki bazı sansürler koymak zorundayım çünkü bu siteye girecek olan gazeteci meslektaşları da çok fazla sevindirmemek lazım çünkü kendimi ertesi gün gazetelerde okumak istemiyorum taktir edersiniz ki sadece sizlerle paylaşmak istiyorum ama küçücük ayrıntılarda gizli olacak bazı sırlar işte sizin bunları çok iyi anlayacağınızı biliyorum. Bu haftalık bu kadar kendinize çok iyi bakın kendinizi sevin kendinizi sayın sizleri çok öpüyorum
HOŞÇAKALIN ......

Sevgilerimle
Yeşim SALKIM

Yeşim Salkım resmi web sitesi www.yesimsalkim.com'dan alıntıdır

Freddy
Admin

https://yesimsalkim.yetkinforum.com

- Similar topics