Yeşim Salkım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

14 Haziran 2008

14 Haziran 2008 Empty 14 Haziran 2008

Mesaj  Freddy Perş. Haz. 19, 2008 8:07 pm

Merhaba Sevgili Dostlar;

Bir cumartesi yazısında tekrar sizlerle beraberiz. Yazımız 1 – 2 gün gecikti bu yüzden kusura bakmamanızı diliyorum çünkü işlerimizin yoğunluğu nedeniyle biraz gecikti anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. Bu hafta web siteme göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Baktığımız zaman yaklaşık neredeyse 85 000 kişi sitemize girmiş durumda bizi merak ediyorlar resimlere bakıyorlar şarkıları dinliyorlar en çok da 3 ve 6. fotoğrafı beğendiğinizi görüyorum. Rakı Balık şarkısının çok fazla dinlendiğini görüyorum yine Çikolata Çiçeğin aynı şekilde Ya Nasip aynı şekilde bu şarkıları daha çok dinledikçe daha da fazla seveceğinizi ve içinize alacağınızı biliyorum. Bizim bile bu şarkıları 8 – 9 ay sonra yeni yeni fark ediyor olabilmemiz ve halen şarkılarımız ile ilgili farklı duyguları yaşıyor olabilmemiz zaten bunun en büyük kanıtıdır.

Bu haftayı nasıl geçirdiğimi anlatmak istiyorum sizlere; bu hafta çok yoğun bir tempoda geçti sürekli röportajlar yaptık, televizyon programlarına katıldık, sayılı sayıda olan televizyon programlarına gelen talepler son derecede keyifliydi bizim için, Ankara ya gittik Ankara da çok güzel bir balkan programı hazırlıyor sevgili Havva abla buradan ona selamlarımı yollamak istiyorum onun TRT İNT de yayınladığı programı yaklaşık 1 saat, sürüyor ve 15 günde bir cumartesi günleri yayınlanıyor. Bu haftanın konuğuydum beraber çok güzel sohbetler ettik çok keyif aldık programdan çok değişim türküler ve çok özel derlemeleri olduğu, kendisini aslında ne kadar az tanıdığımı fark ettim ama bundan sonra daha sık görüşeceğim onunla yine çok özel türkülerin şarkıların özellikle Makedonya kökenli olan türkülerin Boşnak şarkılarının Arnavut şarkılarının çok özel bir derlemecisi olduğunu gördüm eşi ile beraber çalışıyor Hasan bey ile çok şeker insanlar çok tatlılar çok güzel bir orkestraları var. Gerçekten kendi içlerinde çok önemli işler başarmışlar ve iyi şeyler yapıyorlar, insanlarda iyi şeylere layıktır diyoruz buradan teşekkürlerimizi gönderelim onlara daha sonra İstanbul a döndük biliyorsunuz Pazar günü babalar günüydü ama maalesef biz biraz yorgun olduğumuz için babalarımızın babalar gününü sadece telefonla babalar gününü kutlayabildik onları göremedik ama en kısa zamanda benim babam Tekirdağ da yaşıyor Hakan’ın babası İğne ada da yaşıyor dolayısı ile de yolumuzun üstü diyerek böyle bir tura çıkmak istiyoruz gidip onları ziyaret edeceğiz ellerini öpeceğiz ve babalar günlerini tekrar bir kere daha kutlayacağız ama zaten ben televizyonlar dan da olsa onların beni görme imkanı olduğu için onların babalar gününü kutlamıştım bu arada bütün babalarında babalar gününü kutluyorum Allah inşallah hiçbir Anneye, Babaya evladının acısını göstermesin.

Geçen hafta benim biricik yeğenim sevgili Minam henüz daha bir buçuk yaşında daha yeni, yeni konuşuyor ve yeni, yeni yürümeye başlıyor. Onların benim hayatım olduğunu onların benim hayatımda ne kadar önemli olduğunu bir kere daha fark ettirdi bana çünkü bir gece önce hayatınızda her şey yolunda giderken bir gece sonra diyorsunuz ki biliyor musun Mina hastaneye yatacak niye çünkü ameliyat olması gerekiyor ne ameliyatı diyorsunuz bir buçuk yaşında bir bebek fıtık ameliyatı oluyor hastaneye gidiyorsunuz onun o küçücük bedenine bakıyorsunuz o narkozu nasıl kaldıracağına o ameliyatın nasıl geçeceğine onun acaba elini kim tuttu oraya giderken ağladı mı biz yanında yoktuk, bunlar çok acı şeyler gerçekten ama biz çok hafifini atlattığımızı düşünüyorum bir kere daha anladım ki anne ve babalar için evlat ne kadar değerli ve ne kadar önemli düşünsenize yıllarca çocuğunun derdine deva bulamayan anneler babalar var hastalıkları ile mücadele eden parası olmadığı için hastanelerde çok zor şartlar altında yaşayan çocuklarını hastaneden çıkartamayan hastaneye soktuktan sonra çıkartamayan hastaneye sokabilmek için o hastaneye yatabilmek için büyük çaba sarf eden o küçücük bedenlerin gerçekten dermansız dertlerle hastalandığını görmek onların şifa aradığını onlara şifa arandığını görmek kim bilir bir aileyi ne kadar çok üzüyordur. Bir kere daha düşündüm ve ne kadar şanslı olduğumuzu düşündüm lütfen sizde çevrenize bir bakın bence çok fazla uzağa gitmeyin belki apartmanınızda mahallenizde komşunuzda ya da işte çok yakın bir dostunuzun anlatacağı bir hikaye de veya size anlatacağı bir serüvende bunun ne kadar doğru olduğunu hissedebileceksiniz çünkü insanlar gerçekten yaşamları içersinde o kadar çok şeyle karşılaşıyorlar ki ama bunların içersinde en önemli olan sağlık sağlığınıza çok dikkate edin sağlığınıza önem verin bunu söylerken ben ne kadar sağlıklı yaşıyorum tabiî ki buda tartışılır ama elimden geldiğince hayatım elverdiğince ayakta durmaya çalışıp sağlıklı olmaya çalışıyorum. Hayatım ile ilgili kararları alıp verirken artık daha dikkatli daha düşünerek adımlarımı atıyorum çevremdeki insanları dinlemeye çalışıyorum sadece kendi bildiğimle hareket etmemeye çalışıyorum özellikle dostum ve düşmanımı çok daha dikkatli seçmeye çalışıyorum. Bu haftam benim böyle biraz kalabalık ve yoğun geçti bunu haricinde de tabiî ki en önemliler den bir tanesi de Hakan’ın dizisinin başlamasıydı Salı günleri TRT 1 de dizisi başladı sevgili Aydan ŞENER ile beraber Sürgün Hayatlar biz geçen Salı oturup hep beraber ekip olarak diziyi seyrettik çok keyif aldık çok beğendik gerçekten hayatta yaşanılabilecek ve başımıza gelebilecek şeylerin bazen dizilerde konu olarak işlenmesi güzel oluyor özelliklede Aydan ŞENER i özleyenler için çok keyifli olacak tabi ben sevgilim için de son derece mutlu oldum çünkü çok iyi bir performans sergilemişti çok büyük bir gururla seyrettim onun dizisini önümüzdeki hafta bizim gene röportajlarımız var bu arada buradan size belirtmek istiyorum ki çok güzel bir konser hazırlığı içerisindeyiz bu konser Makedonya kökenli olan ve çok değerli olan müzik üstad ları ve müzik ustaları ile birlikte hazırlayacağımız bir konser olacak önümüzdeki haftadan itibaren tamamen bu proje geliştikten sonra size zaten anlatmaya ve aktarmaya devam edeceğim ben şimdiden çok heyecanlıyım ama bunu içinde bir kişi var ki benimle beraber bu heyecanı paylaşan sevgili Serkan kendisi bence Türkiye’nin yetiştirdiği en usta klarnetçilerden bir tanesi klarnet üstadı diyeyim ben onunla beraber size önümüzdeki haftalardan itibaren önümüzde ki aydan itibaren çok sürpriz dolu projelerimiz olacak çok seveceğinizi gerçekten çok beğeneceğinizi düşünüyoruz bununla beraberde inşallah konserlerle geleceğiz ve ulaşacağız benden şimdilik bu hafta bu kadar önümüzdeki hafta sizlerle daha detaylı daha uzun, uzun sohbet edeceğimizi düşünüyorum kendinize çok iyi bakın..

Sevgiler
Yeşim SALKIM

Yeşim Salkım resmi web sitesi www.yesimsalkim.com'dan alıntıdır

Freddy
Admin

https://yesimsalkim.yetkinforum.com

- Similar topics