Yeşim Salkım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

21 Haziran 2008 Cumartesi

21 Haziran 2008 Cumartesi Empty 21 Haziran 2008 Cumartesi

Mesaj  Freddy Cuma Haz. 27, 2008 9:40 pm

Merhaba Sevgili Dostlar;

Bu hafta çok yoğun bir dönem geçirdim biraz da galiba tembellik yapmak istedim ve bir iki gün yazım gecikti kusura bakmayın. Ama beni anlayışla karşılayacağınızı biliyorum. Bugün Milliyet gazetesinde çok güzel bir röportajım çıktı gerçekten çok keyif aldım. İlknur’cuğum ellerine sağlık gerçekten beni çok güzel ifade etmişsin. İnanıyorum ki herhalde sayfan olsaydı onu iki sayfa kullanacaktın. Biz çok daha uzun konuşmuştuk. Ama bence bu bile insanın kendini ifade etmesine yeterli bu yazı bile...
Uzun ve çok keyifli oldu bu hafta sürekli programlarımız vardı röportajlarımız vardı... Yüreğimiz bütün hafta boyunca Milli Takımı’mızla attı. Başta Fatih Hoca olmak üzere bütün futbolcuları ve emeği geçen tüm takım çalışanlarını canı yürekten kutluyorum. Bize yaşattıkları bu onur için çok teşekkür ediyorum. Bizim ülkemizin son zamanlarda böyle bir mutluluğa çok ihtiyacı vardı..

Biz Çarşamba günü Kocaeli’nde olacaktık ama aynı saatlerde Milli Maçımız olduğu için bizim programımız iptal oldu. 2 Temmuz Çarşamba Kocaeli’nde Bedirhan GÖKÇE’nin programında olacağız. Bedirhan güzel şiirler okuyacak bende ona türkülerimle ve şarkılarımla özellikle “Balkan Şarkıları”mla eşlik etmeye çalışacağım. Bu eşsiz olacağına inandığım program TRT 1 de olacak. Bizi mutlaka seyredin keyifli bir program olacağı düşünüyorum. Ayrıca bu programı seyredip bize de düşüncelerinizi bildirin neler yapmamız gerektiğini söyleyin beğenmeseniz de beğenmek için ne istiyorsanız bunları söyleyin neyin yanlış olduğunu neyi yanlış gördüğünüzü söyleyin bizde size bunun açılamalarını yapalım düzeltmelerini yapalım. Olabilir belki de bizim görmediğimiz bir üçüncü gözsünüz siz gördüğünüz çok başka şeyler çok farklı şeyler vardır farklı tatlar vardır hayatta bunları bizimle paylaşın. Bu köşeyi ben aramızda bir köprü olsun diye kurdum. Sizinle yazışabilmek adına sizinle duygularımı paylaşabilmek adına. En saf haliyle en duru haliyle... Lütfen bize yazın. Ayrıca neden olduğunu da yazın çünkü hayatta nedenler her zaman çok önemlidir...

Bugün size çok güzel bir yemek tarifi vermek istiyorum. Bu köşeye girenler bilmiyorum Boşnak Böreğini ne kadar bilirsiniz. Muhakkak bilenler de vardır, bilmeyenlerde vardır. Ama güzel bir Patatesli Boşnak Böreği Tarifi vermek istiyorum. Eğer hamurunuzu evde açabiliyorsanız lütfen evde açın. Ama eğer evde açamıyorsanız dört-beş tane hazır alacağınız yufka ile de bu işi çok kolay halledebilirsiniz. Bir misafiriniz geldiğinde çok çabuk halledebileceğiniz bir yemek bu;

Patateslerimizi haşladıktan sonra 4-5 patatesimizi güzelce rendeden veya rondo dan geçirin, soğanlarımızı çok az zeytinyağında öldürdükten sonra biraz karabiber biraz tuz biraz da pul biber ekleyin ve bu harcın içine karıştırın tadına ufak bir bakarsınız damak lezzetinize göre isterseniz acısını arttırın içine biraz kekik biraz nanede koyarsanız çok lezzetli olacaktır. Hamurlarımızı incecik açtıktan sonra veya işte yufkamızı tek bir yufkayı alın bunu ikiye bölün ortasına malzemenizi yerleştirin onun üzerine birazcık yağ sürün ki lezzeti daha güzel olsun (bunu zeytinyağı ile yapın isterseniz çünkü katı margarin her zaman zararlı biliyorsunuz) yufkamızı güzelce bir rulo şeklinde kıvırın ve dışarıdan içeri doğru gül şeklinde döndürmeye başlayın. Ortaya çok güzel, yuvarlak bir şekil çıkacak. Bunları da güzelce yağlanmış tepsinize koyun., şimdi üstünü hazırlayacağız güzelce 2 yumurtamızı çırpıyoruz içine yarım bardak süt koyuyoruz bir yemek kaşığı yoğurt koyuyoruz birazda yağ koyuyoruz. Bunu güzelce çırpıyoruz ve üzerine döküyoruz. Önceden ısıttığınız 185 derecelik fırında yaklaşık 40 dk. Pişiriyoruz. Alın size güzel bir Boşnak Böreği... Takribi yapma süresi de 40 dk dır misafiriniz gelmeden önce sunabileceğiniz en pratik yemeklerden bir tanesidir. Yanına birde güzel ayran koydunuz mu afiyet olsun size...

Bu haftalık benden bu kadar umarım ki kendimi affettirebilmişimdir sizleri çok seviyorum beni seven de sevmeyen de sağ olsun hoşça kalın….

Sevgilerimle
Yeşim SALKIM

Yeşim Salkım'ın resmi web sitesi www.yesimsalkim.com.tr'den alıntıdır Mutlaka ziyaret edin

Freddy
Admin

https://yesimsalkim.yetkinforum.com

- Similar topics